"A fenntartható fejlődés számunkra olyan vállalati elkötelezettség, amelynek célja, hogy kiegyensúlyozott mértékben integráljuk a gazdasági, környezetvédelmi és társadalmi tényezőket mindennapi üzleti tevékenységeinkbe, a hosszútávú értékteremtés maximalizálására és a társadalomtól kapott működési engedélyünk megőrzésére.
Hosszútávú fenntartható fejlődési célunk, hogy a fenntarthatóság terén elért teljesítményünkben nemzetközileg elismert vezető pozíciót (legjobb 15%) megtartsuk. Az elmúlt 7 évben 3 alkalommal (2010, 2016, 2017) kerültünk be a Dow Jones Sustainability Index top 15%-ba."
A MOL fenntarthatósági jelentése ITT érhető el.
A társadalmi felelősségvállalással kapcsolatos célkitűzések megvalósításával kívánjuk fejleszteni a szociális és környezeti feltételeket, előmozdítani a közösségek hosszú távú gazdasági-társadalmi fejlődését - szemben a közösségi beruházások egyszerű finanszírozásával.
A MOL-csoport társadalmi befektetéseinek prioritást élvező területei:
• Oktatás: A MOL törekszik arra, hogy a hátrányos helyzetben lévő területeken is mindenki számára hozzáférhető legyen az alap- és középfokú oktatás. A MOL-csoport kiemelt feladatként kezeli a fiatal tehetségek következő generációjának támogatását. A helyi humán tőke fejlesztésére irányuló befektetések hasznot hoznak mind az üzletre, mind a társadalomra nézve.
• Egészségügy: Célunk az életminőség javítása és a társadalmi innováció lehetőségeinek megteremtése. Ezt úgy tudjuk megvalósítani, hogy az adott helyi közösség sajátos szükségleteivel összhangban megkönnyítjük az egészségügyi szolgáltatásokhoz és ivóvízhez való hozzáférést, népszerűsítjük a sporttevékenységeket és egészséges életmódot.
• Környezetvédelem: a társasági saját normákat dolgoz ki és projekteket valósít meg a hagyományos élőhelyek védelmére, ennek fontosságának tudatosítására.
A MOL-csoport előnyben részesíti az olyan diverzifikált kezdeményezéseket és projekteket, melyek csak a kezdeti szakaszban igényelnek támogatást és idővel önfenntartóvá válnak, valamint alapvetően globális problémákra keresik a megfelelő választ. A MOL-csoport társadalmi célú befektetéseinek 27 százalékát fordítja az oktatásra és a fiatalokra, 9 százalékát környezetvédelemre, 8 százalékát egészségfejlesztésre, 8 százalékát szociális és gazdasági fejlesztésekre. A társasági adományozás 84-16 százalékos arányban oszlik meg az európai és az Európán kívüli területek között.